Hakkımızda

Kaş Sanat Galerisi Sinan Yenilmez tarafından 1995 yılında Şişli'de klasik ve çağdaş sanatı ; sanatseverler ve koleksiyonerlerle buluşturmak amacıyla kuruldu.

İlk olarak  03 - 31 Ekim 1995 tarihleri arası  " Modern Türk Resim ve Heykel Sanatından Bir Kesit" adlı sergiyi açarak Kaş Sanat Galerisinde   ; Hale Arpacıoğlu, Avni Arbaş, Habib Aydoğdu, Bubi, Cihat Burak, Adnan Çoker, Burhan Doğançay, Eren Eyüboğlu, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Turan Erol, Neşe Erdok, Nedim Günsur, Mehmet Gün, Nuri İyem, Ömer Uluç, Utku Varlık gibi değerli sanatçıların eserlerini sanatseverlerle buluşturdu.

Bu süreç ve sonrasında Kaş Sanat Galerisi çeşitli sanatçılar ile karma ve kişisel sergiler düzenleyerek yoluna devam etti. 

Kaş Sanat Galerisi'nde düzenlediği sergileri sanatseverlerle buluşturan Sinan Yenilmez Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde okurken, Çağdaş Türk Sanatına ait bir çok sanat eserinin koleksiyonerlerin koleksiyonlarında yer almasına çaba gösterdi.

Kaş Sanat Galerisi özellikle genç sanatçıları destekleyerek geleceğe iz bırakmalarını misyon edinmiştir. Bu bağlamda sanat ortamına hem yeni hem kalıcı sanatçılar,  hem de nitelikli koleksiyonerler kazandırılması konusunda ciddi ve özverili çabalar sarfetmiştir. Kaş Sanat Galerisinin en büyük hedefi sanat ortamına yeni sanatçılar (sanat eserleri) ve koleksiyonerler kazandırmaktır. Bu ilkeler doğrultusunda günümüzün teknoloji ve iletişim çağının vazgeçilmez gerekliliği olan interneti kullanarak Siz Değerli Sanatseverlere daha süratli ve modern hizmet verebilmek amacıyla internet ortamında sergi düzenlemek, düzenli online müzayede yapmak için 2018 yılı itibariyle yeni galerisini btz Galeri Kaş adıyla açmıştır. 


Saygılarımızla,
btz Galeri Kaş